Primary Menu
Hit Enter to search or Esc key to close
Ağustos Ayı Etkinlikleri

Sizin İçin Seçtik: Ağustos Ayı Etkinlikleri

Sizin İçin Seçtik: Ağustos Ayı Etkinlikleri

Ağustos Ayı Etkinlikleri

Müzik dolu gecelerden, kültür ile donatılmış gündüzlere… Ağustos ayı, yazı dolu dolu bitirmek isteyenlerin yüzünü güldürmeye hazırlanıyor. Takvimlerinizi açın, sizin için en güzel etkinlikleri sıraladık.

Bozcaada Caz Festivali

Sizin İçin Seçtik: Ağustos Ayı Etkinlikleri - Bozcaada Caz Festivali

Yazın en sabırsızlıkla beklenen etkinliği Bozcaada Caz Festivali, bu ay 6.sını yapmaya hazırlanıyor. 26-27-28 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek olan festivalde yerli ve yabancı heyecan uyandıran isimler var. Küçük bir hatırlatma: Bozcaada’yı gezerken Çanakkale’nin tarihine de bir göz atmak isterseniz, kapsamlı gezi rehberimize bakabilirsiniz.

Jonathan Monaghan ŞAŞAA Sergisi

Görsel sanatların dünyaca ünlü sanatçılarından Monaghan’ın eserleri 27 Ağustos’a kadar Kalyon Kültür’de ziyarete açık. ŞAŞAA, sanatçının bugüne kadarki en kapsamlı kişisel sergisi, ilginizi çektiyse bir göz atın deriz.

Fransız Kültür Merkezi, Lâm Duc Hiên, “Anne, Anneler” Sergisi

Sizin İçin Seçtik: Ağustos Ayı Etkinlikleri

Laos-Fransız asıllı Lâm Duc Hiên’in sesini duyamadıklarımızı görmemizi hedefleyen “Anne, Anneler” fotoğraf sergisi 25 Ağustos’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. Her çektiği fotoğrafta insanın içerisinde çok ince bir yere dokunan bu sanatçının eserlerinin ayrı bir büyüleyiciliği var.

Ayvalık 8. AIMA Müzik Festivali

Ayvalık 8. AIMA Müzik Festivali

16-20 Ağustos’ta gerçekleşecek festivalin en özel tarafı konserlerin Taksiyarhis Kilisesi Anıt Müzesi’nin sihirli atmosferinde gerçekleşecek olması. Tabii ki Piri Ayvalık’ta da yanınızda. Özellikle Taksiyarhis Kilisesi’nin hikayesini Piri’den dinlemeden festivale katılayım demeyin.

Kalamış Yaz Festivali

Son birkaç yazın en keyifli etkinliklerinden biri olan ve Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği Kalamış Yaz Festivali tam gaz devam ediyor. 30 Ağustos’ta sürpriz bir konserle bitirilecek bu festivale ilk boş hafta sonunuzda gitmenizi tavsiye ederiz. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali

Institut français İzmir’in destek verdiği ve bu yıl 19.’su düzenlenecek olan Gümüşlük Müzik Festivali, Bodrum tatilcilerinin mutlaka görmesi gereken bir etkinlik. 29 Ağustos’a kadar süren festival önemli sanatçı konukların yanı sıra, atölye, sergi ve film gösterimi gibi türlü etkinleri de barındırıyor. Detaylar hemen burada.

 

Venedik Film Festivali

5Ayvalık 8. AIMA Müzik Festivali - Kalamış Yaz Festivali - Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali - Venedik Film Festivali

Dünyanın en prestijli kültür etkinliklerinden biri olan Venedik Film Festivali, bu yıl 31 Ağustos -10 Eylül tarihleri arasında gerçekleşiyor. Bu kez jüri başkanlığı Amerikalı oyuncu Julianne Moore’da. Festivale katılacaklar için güzel ipuçları ise şurada.

Notting Hill Karnavalı

Avrupa’nın en büyük karnavallarından biri olan Notting Hill Karnavalı, pandemi kaynaklı verdiği aradan sonra tekrar dönmeye hazırlanıyor. 1966’dan beri Londra’daki Karayip kültürünün zengin tarihini kutluyan karnaval, renkleri, şovları ve coşkusu ile Avrupa’da heyecanla beklenen etkinlikler arasında.

Write a Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rating*